• Podróżnicze poniedziałki,
  • Amazonka,
  • Rower

9 września
godz. 19:00

"Przez Amazonkę na rowerze"

Kiedy myślimy o Amazonce, przed oczami ukazują się nam nieprzebyte lasy deszczowe, tajemnicze plemiona i niesamowite zwierzęta. Ale czy kiedykolwiek wyobrażaliście sobie przemierzenie tej majestatycznej rzeki... na rowerze? Anna Kowalczyk podjęła się tego wyzwania, dając życie jednej z najbardziej niezwykłych podróży naszych czasów.

W najbliższy poniedziałek zapraszamy do "Pozytywki", aby zanurzyć się w opowieściach Anny o jej przygodach. Dowiedz się, jakie trudności napotkała, jakie cuda natury miała okazję podziwiać, a także jakie lekcje życia wyniosła z tej ekscytującej wyprawy. Na spotkanie przyniesie również unikalne fotografie, które przeniosą nas w sam środek dżungli, wśród tubylców, dzikich zwierząt i niesamowitych krajobrazów. To wydarzenie, które pozwoli Ci spojrzeć na Amazonkę w zupełnie nowym świetle. Nie przegap tej wyjątkowej okazji!

  • Podróżnicze poniedziałki,
  • Maroko,
  • Sahara,
  • Marrakesz

16 września
godz. 19:00

"Marokańskie klimaty - od Marrakeszu do Sahary"

Maroko, kraj tajemnic, kontrastów i nieskończonej urody, czeka na odkrycie w kolejnej edycji naszych "Podróżniczych poniedziałków". Marcin Piotrowski zabierze nas w niezapomnianą podróż, podczas której przemierzymy malownicze uliczki Marrakeszu, pełne kolorów, zapachów i dźwięków. Poznamy tajniki tradycyjnej marokańskiej kuchni, zanurzymy się w kulturze, muzyce i tańcu.

Od miejskiego zgiełku przeniesiemy się wprost na rozległe wydmy Sahary. Poznamy opowieści o nocnych biwakach pod gwiaździstym niebem, o spotkaniach z nomadami oraz o wędrówkach przez pustynię. Marcin podzieli się swoimi doświadczeniami, chwilami radości, ale też wyzwaniami, które napotkał na swojej drodze. Jego opowieść ukazuje Maroko w pełnym spektrum - od tętniących życiem bazarków po ciszę nieskończonych piaszczystych przestrzeni. Przygotuj się na wieczór pełen emocji, pięknych zdjęć i niezwykłych historii. Czeka na Ciebie prawdziwa marokańska przygoda w samym sercu Olsztyna.

  • Podróżnicze poniedziałki,
  • Nepal,
  • Himalaje,

23 września
godz. 19:00

"Na szlakach Nepalu - w poszukiwaniu zaginionej wioski"

Karolina Nowak zabierze nas w serce Himalajów, gdzie majestatyczne szczyty łączą się z głęboko zakorzenioną kulturą i tajemniczością Nepalu. Tym razem nie będzie to typowa opowieść o zdobywaniu górskich szczytów. Karolina podążała za lokalnymi legendami, które mówiły o zaginionej wiosce, ukrytej gdzieś wśród stromych zboczy i gęstych lasów. W trakcie tej wyprawy napotkała nie tylko trudności natury fizycznej, ale również stanęła oko w oko z duchem nepalskiej kultury, poznając historie mieszkańców i ich związki z otaczającą je przyrodą.

Wspólnie z nią przemierzymy malownicze doliny, odkryjemy nieznane ścieżki i zetkniemy się z autentycznym życiem lokalnych społeczności. Wieczór ten to nie tylko opowieść o poszukiwaniu, ale także o zrozumieniu i głębokim połączeniu z kulturą Nepalu. Przyjdź i zanurz się w fascynujący świat pełen nieodkrytych sekretów.